Címlap » Sztárhírek » Örökzöld szívtiprók

Örökzöld szívtiprók

Szíveken át gyalogolni, könnyeket fakasztani, úgy csókolni, hogy sosem akarod abbahagyni…Valahogy ilyennek képzeltük őket. Bárhogy is volt, Jó Anyáink és később mi is ezeken a szempárokon olvadoztunk.

Szerző: Frenyó Krisztina

Publikálás: 2020-01-06.

 

Örökzöld szívtiprók

Ahogyan odakint egyre melegebb lesz az idő, úgy forrósodik fel szívünk tájéka is, és kalapál egyre hevesebben ez a fura kis ketyegő. Dongnak a méhek, bódító virágillat lengi körül a réteket, és karonfogva sétálnak a ligetben a párok. Szerelemtől zsong a levegő, és szemeinkkel egyre fürkésszük a férfiakat, mert csak velük kerek a világ. De hogy kinek, melyik típustól indul be a fantáziája, emelkedik meg a pulzusa és tombolnak a hormonjai, az annyira különböző, akárcsak mi magunk. Vegyünk sorra öt örökzöld sármőrt, akiktől biztosan ma is odáig lennénk, mi nők.

Elsőként, a még ma is igen sármos Alain Delonra esett a választás, nem igen kell kommentálni, elég, ha csak ránézünk erre a fotóra… Delon (1935 -)

Az isteni Delon, egy sármőr Franciaországból. Az ’50-es évek vége felé kezdett el filmezni, nagyon hamar a nők bálványa lett, az ügyeletes rosszfiú szerepében tündöklött, azt a bizonyos szerethető rosszfiút alakította.  Magánélete hangos volt a botrányoktól, ám ennek ellenére, mégis lányok ezrei rajongtak a tengerkék szemű szívtipróért, minden idők legszexisebb  Zorrójáért.

Főbb filmjei:

Gyenge asszonyok (1959)

Ragyogó napfény (1960)

Rocco és fivérei (1960)

A fekete tulipán (1964)

Speciális kezelés (1973)

Zorro (1975)

Klein úr (1976)

Másodiknak, a méltatlanul rövid életű James Deant választottuk, akinek kisfiús félénkségétől, olykor mégis kemény tekintetétől és szenvedélyes jelenségétől, mai szóhasználattal élve, teljesen készek lennénk.   James Dean (1931-1955)

                                                 

Csupán, 24 éves volt, amikor egy autóbalesetben életét vesztette. Számos szerepe, felejthetetlen alakításai teszik őt örökké halhatatlanná mégis. – kilenc filmszerep, két Oscar-díj jelölés, Broadway-szerepek -.

Mozifilmjei:
Édentől Keletre (1955)
Haragban a világgal (1955)
Óriás (1956)

Harmadik őrjítő férfiideálunk, a csodálatos Paul Newman (1925-2008) Ezeknek a kékséges szemeknek a tükrében végleg elvesznénk…

A magyar származású színész az ’50-es évek elejétől kezdett mozifilmekben szerepelni, előtte Broadway-darabokban és tévésorozatokban játszott. Szerelmi drámák és westernfilmek eljátszására egyaránt alkalmas volt, világítóan kék szemeivel évtizedekig rabságban tartotta nők millióit. 10 alkalommal jelölték Oscar-díjra, de csak egyszer, 1987-ben nyerte el a legjobb főszereplőnek járó díjat, a pénz színe című filmben nyújtott alakításáért. Szívügyének érezte a beteg gyermekek sorsát, alapítványt szervezett, amely a krónikus betegségben szenvedő gyermekek táborozását hivatott biztosítani. Nem elég, hogy szemtelenül jóképű, még jólelkű is volt, hát nem imádnivaló?

Főbb filmjei:
Macska a forró bádogtetőn (1958)
Az ifjúság édes madara (1962)
Butch Cassidy és a Sundance kölyök (1969)
A pénz színe (1989)
Mr. & Mrs. Bridge (1990)
Senki bolondja (1994)

 Negyedik szívtiprónk, a fantasztikus Marlon Brando (1924 – 2004)

Egy név, és egy igéző szempár, amit nem lehet szó nélkül hagynunk. E név hallatán, méltán az jut eszünkbe: minden idők legnagyszerűbb filmszínésze. Egy név, amelyről csak szuperlatívuszokban lehet beszélni. Marlon Brando a 40-es évek végén tört színészi babérokra, először a Broadway világában próbálta ki magát. Első filmjét 1950-ben Férfisorscímmel forgatta. A keresztapában nyújtott alakításáért kapta második Oscar-díját, a filmet azóta is a legzseniálisabb produkcióként tartja számon a filmtörténelem.

Legfőbb filmjei:
A vágy villamosa (1951)
A rakparton (1954)
A keresztapa (1972)
Az utolsó tangó Párizsban (1972)
Apokalipszis most (1979)

És végül, de nem utolsósorban, jöjjön a szuper férfias Sir Sean Connery (1930 – 2020)

Újabb brit a palettán, ezúttal azonban egy skót, az első 007-es, akit mai napig az egyik legvonzóbb férfiként tartanak számon szerte a világon. Ezzel, mi magyar nők is egyet kell, hogy értsünk. Mielőtt színésznek állt, volt tejkihordó, tagja volt a Brit Királyi Tengerészetnek, kipróbálta a teherautó vezetést, a modellkedést, a koporsófényezést és a testépítést is. 1961-ben kapta első szerepét Rudolph Cartier, Anna Karenina című filmjében.

A legnagyobb sikert a James Bond filmek hozták meg számára, hat (plusz egy nem hivatalos) produkcióban formálta meg a brit titkos ügynök szerepét. Oscar-díjra 1988-ig kellett várnia, az Aki legyőzte Al Caponét című filmben nyújtott alakításáért megkapta a férfi mellékszereplőnek járó szobrocskát.

Jelentősebb filmjei:
James Bond:
-Dr. No (1962)
-Oroszországból szeretettel (1963)
-Goldfinger (1964)
-Tűzgolyó (1965)
-Csak kétszer élsz (1967)
-Gyémántok az örökkévalóságnak (1971)

Gyilkosság az Orient expresszen (1974)

A rózsa neve (1986)

Aki legyőzte Al Caponét (1988)
Indiana Jones és az utolsó kereszteslovag (1989)
A szikla (1996)
Briliáns csapda (1999)

Remélem ti is megelégedéssel olvastátok végig a Csodálatos Férfiakról szóló írásunkat, hiszen bár jöhetnek újak, mai szemmel vonzó pasik, macsók és férfiideálok, mégis nekünk Nőknek, akik ezeknek a sármőröknek a filmjein nőttünk fel, Örökzöld szívtiprók ŐK maradnak.

Frenyó Krisztina