Előző beszámolómban odáig jutottam, hogy beléptem az Ormos Intézet kapuján, és feltárult előttem egy izgalmas világ. Egy olyan helyre érkeztem, ahol – miután a csodálatos folyosókon végigsétáltam, és nem győztem egyik ámulatból a másikba esni – kedves és mosolygós asszisztensek, recepciós hölgyek és sármos fehér-köpenyes urak ébresztettek rá, hogy mindez nem álom, hanem a színtiszta valóság. – A kényelmes vaj puha bőrfotelekben elnyújtózva, kellemes zene és a free wifi megnyugtató jelenléte mellett vártam a soromra, és teljesen elfelejtettem, hogy amúgy egy kórház falai között üldögélek.
Konzultációra voltam előjegyezve Dr. Szegheő Péter belgyógyász szakorvoshoz, mielőtt kíváncsisággal teli énemet rászánom magam életem egyik legizgalmasabb “utazására”, a colon hidroterápiára.
Szegheő doktor nagyon szimpatikus fiatalember és a szakmai felkészültsége mellett, nem mindennapi humorral áldotta meg őt az ég, így aztán minden kezdeti félelmem és aggodalmam elillant mire odáig jutottunk, hogy a kedves és lényegretörő beszélgetés után egy végbélvizsgálatra is sor került. Na de ne siessünk előre ennyire, hiszen a vizsgálatot és a legelső kezelést megelőzően egy belgyógyászati “feltérképezésen” kell részt vennie annak, aki a colon hidroterápia áldásos hatásait szeretné hamarosan élvezni. Miután én nemrég vettem részt egy komplex kivizsgáláson, így friss vérképpel és diagnózissal – hasi és egyéb ultrahang lelet – érkeztem. E nélkül nem kezdődhet el a kezelés. A doktor úr végigkérdezte a családban előforduló betegségek előfordulási arányait, a gyógyszer és egyéb allergiára való hajlamaim gyakoriságát, – na nekem ebből bőven kijutott – majd finoman végig tapogatta a hasamat, enyhe nyomást gyakorolva a belekre és a hasfalra, nem fájt, nem görcsöltem, nem történt semmi baj. Kíváncsi természetem révén, sokat kérdezősködtem, – ám talán bocsánatos bűn ez egy újságíró részéről – és a doktor úr minden kérdésemre megnyugtató választ adott.
Mint megtudtam, nincs rossz kérdés, és inkább kérdezzünk, mint sem, hogy nem várt meglepetések érjenek bennünket. – engem aztán, a túl sok kérdés ellenére is ért egy kis meglepetés – Töviről-hegyire betekintést nyerhettem a colon hidroterápia fázisaiba, a gyógyító hatást gyakorló mozzanatokba, a kezelés lehetséges veszélyeibe – amelyek igen elenyésző számmal bírnak a magasan jótékony hatás mellett – Dr. Szegheő Pétertől megtudtam, hogy a beleknek is nagy szükségük van a karbantartásra, egyfajta nagytakarításra, odafigyelésre.
Legfontosabb a rostgazdag táplálkozás, mert ennek hiányában bizony előbb-utóbb felborul a bélrendszer normál működése, és székrekedésessé válhatunk. Aztán itt van a nem eleget hangoztatott folyadékbevitel, és nem csak evés előtt – után, hanem bármennyire meglepő, közben is elengedhetetlen a megfelelő folyadék utánpótlás, mint ahogyan a doktor úr viccesen megjegyezte, aki eszik, igyék is, hiszen a béltartalom gond nélküli előrehaladását a belekben, a folyadék bevitele segíti elő, ezzel megkönnyítve az emésztést. A colon hidroterápia egyfajta béltisztítás, átmosás, és egyúttal nem utolsósorban méregtelenítés is. Ennek a kezelésnek a részletes leírását következő cikkemben osztom meg veletek, miután én is a saját bőrömön tapasztalom a bél-tisztítás áldásos hatásait. Addig is, az Ormos Intézetben készült videó-riportból számos információhoz hozzájuthattok a témával kapcsolatosan. Egyszóval, amikor túl voltunk a konzultáción, gondoltam ezt megúsztam és minden oké, ám ekkor a doktor úr megkért, hogy feküdjek fel a vizsgálóasztalra, egy amolyan rutin-végbél vizsgálatra. Uppsz, erre nem számítottam, no de túléltem és jelentem, cseppet sem fájt, még csak kellemetlennek sem mondanám, pedig a múltból hordoztam magamban némi rossz emléket ezzel a vizsgálattal kapcsolatosan is. Ebből is látszik, minden orvos más és más, mint ahogyan kórház és kórház között is különbség van, nem is akármekkora!
Hamarosan érkezünk a colon hidroterápia, személyes fotó-riportjával.